Захист від сонця — забаганка чи необхідність???

Вікна , що розташовані з південної сторони будинку , користуються перевагами:

  1.  Протягом року Ваша оселя отримує максимальну кількість світла.
  2. Навіть в осінню та зимову погоду, в такій оселі завжди світліше та тепліше.

Та в розпал літа це скоріше недолік аніж перевага. Адже в кімнатах залитих світлом дуже спекотно. Для комфортного перебування потрібно ізолювати своє житло від надмірного проникнення сонячного проміння.

Найпростіший спосіб уникнути сонячного світла в оселі — повісити штори. Щоправда ефективність його, залежатиме від щільності вибраної тканини.
Легку тюль не враховуємо, так як для зменшення проникнення, згодиться лише щільний текстиль.
Максимальним захистом від сонячного проміння володіють штори з тканини “блекаут” (blackout fabrics). Це тришарова світлонепроникна тканина , яка має властивість затримувати найяскравіше світло, та відповідно тепло від нього.
Але такий спосіб захисту підходить лише для тих , хто згоден проводити час при напівтемряві, чи штучному освітлені в світлу половину дня. Крім того, щільні штори мають і недоліки:
- притягують пилюку;
- потребують частого прання;
- перешкоджають проникненню свіжого повітря;
- важкі штори не підходять у всі інтер’єри.

Набагато більше перспектив в рулонних шторах. Серед різноманіття запропонованих тканих , що використовуються при виготовленні, є світлонепроникні, освітлювальні та світловідбиваючі. Майже усі вони обробленні розчином, що відштовхує пил. Завдяки можливостям кріплення, рулонні штори більш універсальні. Їх можна закріплювати безпосередньо на пластикове вікно, і при цьому вони будуть гармонувати з традиційними шторами. Крім того, рулонні штори дозволяють регулювати світловий отвір, а також рівень затемнення приміщення в залежності від положення сонця.
Таким чином, можна не лишаючись денного світла , захистити себе від небажаного сонячного проміння.